تست چرخشی 4 نقطه

ویژگی‌ها

- طرّاحی مطابق با استاندارد ISO 1143

- تست خستگی به روش اعمال تنش خمشی معکوس بصورت متقارن و توزیع یکنواخت تنش روی نمونه و حذف خطای ناشی از اعمال تنش غیر یکنواخت در نوع یک سر گیردار (Wohler)

- دارای فک‌های دقیق و کاملاً هم‌راستا با حداکثر انحراف 20 میکرون جهت عدم اعمال تنش غیرمحوری به نمونه پس از بستن آن به فک‌ها

- استفاده از سیستم تعلیق و یاتاقان‌های خاص جهت دورهای بالا و انجام تست طولانی‌مدّت بدون گرم شدن و استهلاک زیاد

- استفاده از درایور کنترل دور سه فاز جهت کنترل نرم و دقیق دور موتور

- شمارنده‌ی دیجیتالی تا 10 میلیون دور و دارای باطری جداگانه جهت حفظ همیشگی تعداد سيکل یک میلیون دور در سه ساعت

- امکان نصب لودسل و اندازه‌گیری دقیق وزن فک‌ها و متعلّقات جهت محاسبه‌ی بار مرده‌ی اعمال شده به نمونه و حذف آن از طریق سیستم جبرانگر یا تأثیر در محاسبات کلّی

- توقف خودکار دستگاه پس از شکست نمونه

- مکانیزم بارگذاری دقیق

کاربرد

دستگاه تست خستگی چهار تکیه گاهی آداکو در صنايع نيرو، انرژی، راه و ساختمان، هوا فضا، پزشکی و ... جهت سنجش عمر کاری قطعات و تجهيزاتی همچون تيغه‌های توربين‌ها و ديگر تجهيزات توزيع نيرو، مخازن تحت فشار، لوله‌‌ها، پره‌ها، کمپرسورها، قطعات کوچک و بزرگ فلزی و غیرفلزی اعم از فولادی، آلومينيومی و ...، قطعات و لوازم مرتبط با مهندسی عمران همچون تيرها، کامپوزيت‌های زمينه فلزی و زمينه پليمری، تجهيزات جوشکاری‌شده، بست‌ها و اتصالات مورد استفاده در صنايع هوايی، پلاستيک‌ها و لاستيک‌های ساده و نيز تقويت‌شده، مواد بيوپزشکی همچون مواد ارتوپدی، ايمپلنت‌های دندانپزشکی، ايمپلنت‌های ستون فقرات و ... به کار می‌رود.

توضیحات

مواد گوناگون و به خصوص فلزّات تحت تنش‌های تکراری یا نوسانی، در تنش‌هایی به مراتب کمتر از تنش لازم برای شکست در اثر اعمال بار بطور یکباره، می‌شکنند. تعداد زیادی از قطعات مهندسی در طول عمر کاری خود بایستی چرخه‌های متعدّد نیرو و یا تنش را تحمّل کنند. دستگاه‌های تست خستگی چرخشی امکان انجام تست خستگی بر روی نمونه‌های مختلف و مطابق با استانداردها و دستورالعمل‌های متفاوت را جهت اعمال تنش خمشی معکوس بصورت متقارن و توزیع یکنواخت تنش روی نمونه و حذف خطای ناشی از اعمال تنش غیر یکنواخت در نوع یک سر گیردار، فراهم می آورند.

منوها